Natukene kurb lehekülg, aga kasulik teada...

 

Eutanaasia kasutamine on  loomaarsti elukutse üks tumedamaid külgi. Samas on see tihti väga vajalik, kui ei ole enam muid võimalusi looma elu hoidmiseks. Seda eriti sellistel juhtudel, kui loom peab taluma valu ja kannatusi ning ravivõimalused on olematud või omaniku jaoks väga kulukad. Mõnikord võib eutanaasiat minna vaja  ka täiesti terve looma hukkamiseks, kui looma edasine pidamine on võimatu (agressivsus inimese vastu).
Et suremine oleks hea ( kreeka keeles ''εὐθανασία''- ''hea surm'') , kasutatakse selle toimingu juures üldnarkoosi.
Kui loom on jäänud unne, süstitakse eutanaasia vahendit otse südamesse, et lõpp oleks võimalikult kiire. Kaasaegsed eutanaasia preparaadid on oma olemuselt täiel määral tugevatoimelised uinutid, mistõttu ei maksaks mõelda, et loom tunneb preparaatide manustamisel valusid.
Südame seiskumine toimub  kassidel enamasti juba süstimise ajal, koertel seiskub süda tavaliselt mõnekümne sekundi juures.

Lastes oma looma eutaneerida, tuleb loomaarstilt ALATI nõuda narkoosi kasutamist ja et eutaneerimiseks ei kasutataks müorelaksante ehk lihaslõõgastajaid. Lihaslõõgastajate kasutamine ilma narkoosi kasutamata on räige kutse-eetika rikkumine, põhjustades loomale väga piinarikast lämbumist.
 
Tähelepanu!
 
  • Tulles kliinikusse, palume kaasa võtta suurem tekk või lina, millega saab looma ka matta.
  • Omanik saab oma loomaga hüvasti jätta narkoosi jäämise ajal.
  • Eutanaasia süsti tegemisel oleks parem, kui ootate eesruumis või õues.
  • Looma eutanaasiat ei saa teha alaealise juuresolekul!
 
Meile lähim lemmikloomade krematoorium asub Raba tn. 40 Tallinn.
Kellel ei ole oma transporti, saab looma jätta ka kliinikusse, kuniks saabub krematooriumi transport.  Tallinna Väikeloomade Krematooriumi hinnakiri.

L  O   O   M   A   A   R   S  T   I   D

 KASK & MICHELSON

LOOMAARSTI VASTUVÕTT