KOERA STERILISEERIMINE

Reio Michelson koera steriliseerimas

Reio Michelson

koera steriliseerimas

Emase koera steriliseerimist tehakse põhiliselt kahel põhjusel- sellega saab hoida ära soovimatuid järglasi ja väheneb udarakasvajatesse haigestumise risk. 

Parim aeg emase looma lõikuseks on 6.-8. elukuu või siis 3-3,5 kuud peale jooksuaja algust.

Emase koera steriliseerimiseks tuleb eelnevalt broneerida aeg. Operatsioonipäevad on meil igal kolmapäeval. Teistel päevadel opereerides kehtib erihind, kus tavahinnale lisandub 50.- 

Suvisel ajal teostame emase koera steriliseerimist kokkuleppeliselt.

Opipäeva hommikul EI TOHI loomale süüa anda- toiduga täitunud magu võib põhjustada oksendamist narkoosis, mis on loomale eluohtlik. Vesi võib olla vabalt saadaval.

Kokkulepitud ajal saabute oma lemmikuga meie vastuvõttu. Opereeritav loom peab olema kliiniliselt terve. Peale kaalumist, narkoosi manustamist ja looma unne jäämist olete ise vaba ca. 1,5-2 tundi.

Hea tava kohaselt anname looma omanikule üle ärkvelolekus, mil narkoosist ärganud koer kõnnib omal jalal kliinikust välja. Transport koju tuleb kindlasti korraldada autoga! 

Koju jõudes tuleb arvestada järgmiste asjaoludega:

 

​1. Kuna narkoosiained väljuvad kehast 24 t. möödumisel, siis sellel ajal võib

esineda OKSENDAMIST, TAHTMATUT URINEERIMIST, LOIDUST, VAARUVAT KÄIKU. See kõik on seoses narkoosiainetest tekkivate kõrvalmõjudega ja on paratamatult normaalne osa opijärgsel perioodil.

2. HOIA KOER SOOJAS !
Narkoosis häirub termoregulatsioon, mistõttu,eriti talvel, tuleb koer kiirelt saada sooja. Soojas peaksid olema ka muidu õues elavad kuudikoerad.

3. VESI VABALT SAADAVAL 

4. KRAE KAELA!

Plastikkrae on koerale esialgu küll ebamugav, kuid haava paranemise seisukohast väga vajalik, et takistada haava lakkumist ja sellest tulenevalt sekundaarsete haavainfektsioonide teket. Kuna kraega kuuti ei mahu, tuleb paranemisperioodil elu korraldada nii, et ka õuekoer saaks elada selle aja toas, esikus, garaazis vm. selleks kohandatud ruumis. Arvestama peab ka sellega, et plastikkrae muutub külmas rabedaks, mistõttu võib see talvel kergelt puruneda. Selle vältimiseks võib krae väliselt fikseerida veekindla teibiga, tiirutades teibi linti ümber krae välispinna. Krae peab jääma kaela kogu paranemisperioodi ajaks- sellega saab edukalt nii süüa, juua kui ka magada.

5. Süüa on parem anda järgmisest päevast- samal päeval võib toit põhjustada oksendamist.

6. Kuna haav paraneb 14 p., tuleb sellel ajajärgul koerale rohkem hoolt ja tähelepanu pöörata. Aeg-ajalt tuleb jälgida ka haava seisukorda ( kas on  liigset punetust, turseid või mädareaktsiooni).

hingav haavaplaaster

haavaplaaster

Peale operatsiooni on haavale paigaldatud ''hingav'' plaaster- selle võib ise kodus eemaldada 1-2 päeva hiljem. Mõnikord võib see ka ise eemalduda.

Haava paranemise perioodil ei tohi koera provotseerida jooksmisele ega mängimisele- haav vajab paranemiseks rahu!

Iga omanik saab peale lõikust kaasa hooldusjuhendi, kus on ära märgitud opijärgse aja põhilised hoolduspunktid, samuti antibiootikumide ja valuvaigistite raviannused.

Enimlevinud tüsistused:

 

Õmblusmaterjali allergia.

​Kuna õmblusmaterjal on organismi poolt lagundatav, siis sulamisajal võib mõnel indiviidil tekkida lokaalne nahareaktsioon. Tavaliselt on need reaktsioonid väikesed ja erilist lisaravi ei vaja. Mõnikord võib aga vaja minna haava määrimist nahka rahustava antibiootilise salviga, mis leevendab naha allergiat.

õmblusmaterjali allergia

õmblusmaterjali allergiline nahareaktsioon

Ülekaalulisus. 

Steriliseeritud loomadel on suurenenud risk ülekaalulisusele. Selle ärahoidmiseks on vajalik piisav liikumine ja tasakaalustatud menüü. Vajadusel on võimalik kasutada kaalu alandavaid toitusid

Põiepidamatus

Üks ebameeldivamaid kõrvalmõjusid. Võib välja kujuneda ka aastaid peale steriliseerimist. Välja ravida seda probleemi ei ole võimalik, küll aga saab leevendust spetsiaalsest siirupist, mida tuleb manustada kuni looma elu lõpuni.

 

L  O   O   M   A   A   R   S  T   I   D

 KASK & MICHELSON

LOOMAARSTI VASTUVÕTT