KUIDAS LÕIGATA KÜÜSI

Enne, kui asuda n.ö. asja kallale, peab toonitama, et alati ei olegi vaja küüsi lõigata.Näiteks õues elavatel kassidel on küüned elutähtsad ohu korral  puu otsa ronimiseks. Samuti on mõnedel õuekoertel  küünte loomulik kulumine nii suur, et sagedast lõikust ei olegi vaja teha. Omanik peab aga teadma, kuidas küüne pikkust hinnata ja kui kaugelt tohib küünt lõigata. Teadmatusest võib küünelõikus lõppeda verejooksu  ja looma edasise umbusuga omaniku menetluste vastu.
Alljärgnevalt mõned pildid küüne elusa ja elutu osa määramisel:

Kõige raskem on lõigata musta värvi küünt, kuna siin saab ainult aimata, kui kaugelt võib lõiget teha.

Osadel koertel võib küüne elus- ehk säsiosa olla hästi nähtav- selleks peab vaatama küünt käpapadjandi poolelt.  Lõikamise joon peaks olema säsiosast ca. 2 mm. kaugusel. Kõige mugavam on küünt lõigata nii, et koer või kass lesiks külili ja jälgitakse lõikamise joont päka alumiselt poolelt.
Erilist tähelepanu tuleks pöörata  esikäpa n.ö. pöidlaküünte ja ka tagakäpa lisavarvaste küünte lõikusele, mis maaga  kokku ei puutu ja ei kulu. Raskematel juhtudel, sageli omaniku lohakusest tulenevalt, on nii mõnelgi koeral lisavarba küüs kasvanud nii pikaks, et on hakanud varba sisse kasvama. Selline seisund põhjustab koerale tugevat valu ja põletikku !!!
Küünte lõikamiseks on loomakliinikutes ja lemmikloomapoodides müügil spetsiaalsed küünetangid, mille lõikepind on kaarjas. Tavaliste kääride või inimestele mõeldud küünetangidega ei maksaks seda tööd ette võtta.

koera küünte lõikus
koera küünte lõikus
kassi küünte lõikus
küünetangid

L  O   O   M   A   A   R   S  T   I   D

 KASK & MICHELSON

LOOMAARSTI VASTUVÕTT